محاسبه رمپ

بازدیدها: 2

Rate this post

محاسبه رمپ

طراحی و محاسبه رمپ

طراحی و محاسبه رمپ اگر چه اساسا شامل یک سطح پیوسته با یک زاویه خاص شیب است، لازم است که مشخص شود بسیاری از مشخصات سازنده، که البته می تواند بر اساس استانداردهای مختلف بدن حاکم باشد. توضیحات زیر در نظر گرفته شده است برای کمک و تعیین ابعاد مناسب برای ramps راحت و کارآمد برای همه، بر اساس مفهوم دسترسی جهانی.

محاسبه شیب

در طراحی و محاسبه رمپ تا چه اندازه می تواند شیب رمپ تغییر کند؟ چطور می توانیم عرض و فضای لازم برای مانور را تعیین کنیم؟ ملاحظات درباره حاشیه چیست؟ در اینجا ما برخی از محاسبات و نمونه های طراحی برای رمپ های مختلف را در زیر بررسی می کنیم.شیب می تواند به صورت درصد بیان شود که از رابطه بین ارتفاع برای غلبه بر (h) و طول افقی (d)، ضرب در ۱۰۰ است.از این عبارت، ما می توانیم برای مقادیر ناشناخته هر اصطلاح را حل کنیم. یک رمپ موجود در ارتفاع ۱ متر با فاصله افقی ۱۰ متر، شیب ۱۰٪ خواهد داشت.بر این اساس، دانستن ارتفاع برای غلبه بر یک پروژه، ما را قادر می سازد تا توصیه هایی را برای شیب انطباق با نیازهای مورد نیاز بررسی کنیم.
شیب حداکثر توصیه شده برای رمپ های فضای باز می تواند در رابطه با ارتفاع برداشته شود و به طول هواپیما بستگی دارد. بر اساس میانگین ها و ملاحظات از کشورهای مختلف – هر دو قانونمند و از کتابچه راهنمای کاربر از آمریکای لاتین – شیب بین ۱۲-۱۰٪ می تواند، برای مثال، فقط برای ارتفاعات بسیار کوچک، مانند یک گام تا ۲۰ سانتی متر استفاده می شود. همانطور که ارتفاع نیاز به تلاش بیشتر دارد، دامنه ها شروع به کاهش می کنند تا مقادیر توصیه شده ۸٪ برای ارتفاع تا ۵۰ سانتی متر؛ ۶٪ برای ارتفاع تا ۱۰۰ سانتی متر؛ ۵٪ برای ارتفاعات تا ۱۵۰ سانتیمتر؛ و ۴٪ برای رمپ هایی که توسط سالمندان استفاده می شود.
در رابطه با طول رمپ، برای فاصله کوتاه تا ۱٫۵ متر شیب باید کمتر از ۱۲٪ باشد. برای فاصله تا ۳ متر باید کمتر از ۱۰٪ باشد، و برای فاصله تا ۹ متر، آن باید کمتر از ۸٪ باشد، همیشه با توجه به موارد ذکر شده در مورد ارتفاع به حساب می آید.رمپ ها نباید بیش از حد طولانی بدون شکسته شدن داشته باشند – حداکثر طول ۹ متر به دلیل تلاش هایی که بدون کمک در صندلی چرخدار بدون نیاز به صعود انجام می شود و یا نیروی مورد نیاز برای حمل بار سنگین.

لینک دانلود:
محاسبه رمپ

Rate this post
دسته بندی : آموزش , معماری
نویسنده : modir
تاریخ انتشار : 19 / 05 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://space-place.ir/?p=3931
0