هفت گام برای نحوه نگارش مقاله isi – آی اس آی

بازدیدها: 6

Rate this post

هفت گام برای نحوه نگارش مقاله isi – آی اس آی

🔶 گام اول: هدف از نگارش مقاله isi

🔸 اولین مرحله از مراحل مقاله نویسی این است که باید بدانیم هدف از انتشار مقاله isi چیست؟ اگر صرفا برای چاپ در مجلات isi (آی اس آی) مقاله می نویسید بهتر است هم اکنون نوشتن مقاله isi را فراموش کنید چراکه صرف اینکه فقط می خواهید مقاله ای برای چاپ در isi بنویسید و دیگر هیچ چیز مهم نیست، خود بزرگترین اشتباه است. شاید در مجلات داخلی بتوان به راحتی اینگونه مقالات را منتشر نمود اما برای انتشار مقاله در مجلات isi (آی اس آی) قطعا باید تحقیق و پژوهش ویژه ای انجام داده باشید که شایستگی و قابلیت چاپ مقاله در ژورنال های معتبر را داشته باشد.

🔶 گام دوم: رعایت قواعد مقاله نویسی

🔸 در گام دوم برای نحوه نوشتن یک مقاله isi باید با قواعد مقاله نویسی آشنایی داشته باشید. مقاله های علمی معتبر از سه بخش ابتدا، بدنه و قسمت پایانی تشکیل شده است. همچنین رعایت چارچوب نوشتاری، نوع صفحه بندی و تایپ عبارات با اصول صحیح از نکات اولیه مقاله نویسی است.

🔶 گام سوم: چارچوب مقاله isi

🔸 گام سوم مشخص کردن چارچوب مقاله است. ابتدا باید عنوانی مناسب با مقاله و تحولات روز انتخاب کنید. عنوان مقاله یکی از اصلی ترین ابزار جذب مخاطب است. عنوان اصولا باید کوتاه و از اصطلاحات کلیدی انتخاب شود. بیان موضوع مورد بحث در مرحله بعد قرار دارد. در بیان موضوع از فراز و فرود بیش از حد بپرهیزید و سعی کنید مطالب یکدست و جامع باشد. روش تحقیق یکی از مهم ترین قسمت های مقاله است زیرا اگر سطح مطالب شما بالا باشد ولی روش تحقیق مناسبی اتخاذ نکرده باشید زحمات شما هدر خواهد رفت. یافته های پژوهش در مرحله بعدی قرار دارد سپس به نتیجه گیری و بحث در مورد مطالب بپردازید. یک نتیجه گیری مناسب می تواند نقطه عطف دستاوردهای شما در این پژوهش باشد و در آخر هم پس از ارائه راه حل ها و پیشنهادات مناسب، منابع و مأخذ تحقیق و پژوهش هایتان را ذکر کنید.

🔶 گام چهارم: زمانبندی مناسب برای نگارش مقاله isi

🔸 برای گام چهارم باید بدانید زمانی که برای تهیه و نوشتن یک مقاله در نظر دارید بسیار مهم است. همیشه بخاطر داشته باشید تحقیق و پژوهش مبتنی بر صرف زمان زیادی است و ممکن است ماه ها طول بکشد پس با زمانبندی مناسب در جهت پیش برد اهدافتان تلاش کنید.

🔶 گام پنجم: چکیده نویسی

🔸 در گام پنجم به دشوارترین بخش مقاله یعنی چکیده نویسی می پردازیم. ابتدا باید تمام مطالبی که نوشته اید را به خوبی مطالعه کنید و تلاش کنید چکیده مطالب شما مطابق با همان طرح اولیه مقاله باشد و یک جمع بندی خلاصه و کلی از همه مطالبی که در مقاله شما آمده داشته باشد. در نهایت مطالب را با یک جمع بندی مناسب به پایان ببرید.

🔶 گام ششم: انتخاب یک مجله معتبر

🔸 گام ششم انتخاب یک مجله معتبر برای انتشار مقاله تان، است. انتخاب مجله ای با بالاترین سطح کیفی می تواند بهترین گزینه ممکن باشد اما اگر بنابر موضوع مقاله ای که نوشته اید مجبورید آنرا در یکی از مجلات بین المللی منتشر کنید بهتر است بدانید کار سختی در پیش دارید. پس بهتر است مجله ای را در نهایت انتخاب کنید که توسط افراد سرشناس علمی خوانده می شود زیرا این افراد درباره مقاله شما اظهارنظر خواهند کرد.

🔶 گام هفتم: ترجمه تخصصی از فارسی به انگلیسی

🔸 اگر بهترین مقاله isi را نوشته باشید و راهکار جدیدی را برای رفع یک مشکل اساسی خلق کرده باشید یا موضوع علمی جدیدی را مطرح کرده باشید؛ چنانچه نتوانید آن را با توجه به استانداردهای مجلات isi به زبان انگلیسی ترجمه کنید؛ هیچ فایده ای نداشته و تلاش شما بی نتیجه خواهد ماند. اگر در ترجمه مقاله isi تخصصی خود فرمت مجله ای که میخواهید مقاله شما در آنجا چاپ شود را در نظر نگیرید مقاله شما رد می شود. ما در کانال ایران پژوهش مترجمینی داریم که سالها تجربه در ترجمه مقالات isi از فارسی به انگلیسی را دارند و با اصول و قواعد اینگونه مجلات کاملا آشنا هستند. به شما اطمینان می دهیم چنانچه مقاله شما شش گامی که در فوق توضیح داده شده باشد را داشته باشد گام هفتم یعنی ترجمه تخصصی از فارسی به انگلیسی را با خیال راحت می توانید با مناسب ترین قیمت بر عهده مترجمان ما بگذارید.

Rate this post
دسته بندی : آموزش , پژوهش
نویسنده : modir
تاریخ انتشار : 27 / 05 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://space-place.ir/?p=4803
0