چگونه مقاله خود را سریع چاپ کنیم؟

بازدیدها: 3

Rate this postچگونه مقاله خود را سریع چاپ کنیم؟
💎 مولفین باید این مسئله را در نظر داشته باشند که ۱۰۰ درصد افرادی که اقدام به نگارش مقاله نموده‌اند دوست دارند تا مقاله خود را در عرض دو یا ۳ روز به چاپ برسانند! اما هیچگاه فراموش نکنید که فرآیند چاپ مقاله یک فرآیند رقابتی است و مانند یک مسابقه ورزشی هرکس خود را بهتر مهیای مسابقه کرده باشد پیروز میدان خواهد بود. در این مطلب به ذکر نکاتی چند در باب چاپ مقاله بپردازیم و راهکاری شفاف برای سوال چگونه مقاله خود را سریع چاپ کنیم؟ در زیر اصولی برای مهیا کردن مولفان برای ورود به رقابت چاپ مقاله را که از نظر وب سایت American Journal Experts بسیار مهم و اساسی قلمداد شده‌اند می‌پردازیم. با وب سایت چاپ مقاله اوج دانش همراه باشید.
۱️⃣ شروع به نوشتن کنید.
💎 حتی زمانیکه نتایج آزمایش‌ها و یافته‌های شما مشخص نشده است می‌توانید بخش‌هایی از مقاله را بنویسید. مثلاً بخش مواد و روشها در یک مقاله را می‌توانید حتی قبل از اقدام به انجام آزمایشات خود بنویسید.
۲️⃣ مقاله‌تان را شفاف و بدون پیچیدگی نگارشی بنویسید.
💎 متاسفانه یک مقاله بسیار قوی اگر با نگارش ضعیف همراه باشد تاثیرات خود را به طور کامل از دست خواهد داد. مخصوصاً مقالاتی که باید ترجمه گردد بسیار حساس هستند. مقاله نویسی یک کار حرفه‌ای و رقابتی در سطح بسیار بالاست. رعایت اخلاق در پژوهش، انجم دقیق آزمایشات، رفرنس دهی فوق العاده، رعایت تمامی اصول پژوهشی زمانی معنا پیدا می‌کند که داور و ادیتور مجله بتواند مقاله شما را بخواند! بنابراین این هشدار را بسیار جدی بگیرید و به دنبال یک مترجم و ادیتور خوب باشید (البته اگر تخصص زبان انگلیسی ندارید).
۳️⃣ هنگام نگارش مقاله از نرم افزار رفرنس نویسی استفاده کنید.
💎 استفاده از یک نرم‌افزار رفرنس نویسی مانند نرم افزار End Note می‌تواند در آرشیو کردن مقالات مورد استفاده شما و فرمت بندی خودکار رفرنس‌های شما بسیار ایده‌آل باشد. پس مقاومت نکنید، حتما از یک نرم افزار رفرنس نویسی استفاده کنید تا فواید آن را در کوتاه مدت ببینید.
۴️⃣ بدانید که چه زمانی باید مقاله خود را سابمیت کنید.
💎 بسیاری از کارهای پژوهشی می‌توانند به دو یا سه مقاله و یا بیشتر تفکیک شوند. اگر فکر می‌کنید برخی از نتایجی که تاکنون بدست آورده‌اید ارزش چاپ شدن در یک مجله را دارند تا اماده شدن باقی نتایج مقاله آن را به یک مجله ارسال نمایید. سپس با بدست آمدن سایر نتایج، به فکر مقاله دوم باشید.
۵️⃣ مقاله خود را بعد از مدتی بازخوانی کنید یا بازخوانی آن را به فرد متخصص دیگری بسپارید.
💎 بعد از اتمام مقاله یکی از بهترین روشها برای پیدا شدن معایب جزیی و کلی مقاله بهتر است بعد از گذشت مدتی آن را مطالعه نمایید و یا از فرد متخصص دیگری بخواهید تا آن را خوانده و نکات و مشکلات احتمالی را مطرح نماید. وب سایت‌هایی مانند https://www.peerageofscience.org/ نیز کار داوری مقاله را در مدت کوتاهی انجام می‌دهند و می‌تواند نظرات و پیشنهادات آنها نیز مفید باشد.
۶️⃣ کاورلتر مناسبی بنویسید.
💎 در مطالب قبل نیز گفته شده که نگارش یک کاورلتر قوی می‌تواند شانس پذیرش و چاپ مقاله را بسیار بالاتر ببرد.
۷️⃣ پیگیر باشید.
💎 بعد از ارسال مقاله به مجله پیگیر مقاله خودت باشید. در نظر داشته باشید که برای یک مجله خوب از سراسر دنیا مقالاتی ارسال می‌شود و باکس پیام مجلات پر از ایمیل‌هایی است که از سوی رقبای شما به دفتر مجله ارسال شده است. پیشنهاد ما این است که هر دو روز یکبار ایمیلی برای ادیتور مجله بفرستید تا درباره مقاله ارسالی شما تعیین وضعیت شود. با دریافت پیام ادیتور مبنی بر تعیین وضعیت مقاله‌تان خونسرد باشید و طبق زمانبندی و محتوای ایمیل ادیتور ادامهم کار را پیگیری کنید.

Rate this post
دسته بندی : آموزش , پژوهش
نویسنده : modir
تاریخ انتشار : 27 / 05 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://space-place.ir/?p=4772
0